Jak założyć firmę przez Internet?

Założenie firmy online

Dzisiejszy biznes w dużej mierze opiera się na Internecie i możliwościach, jakie daje przedsiębiorcom. Dzięki niemu mogą oni rozwijać usługi, trafiać do szerszego grona klientów, kreować wizerunek. Ale co najważniejsze  — dzięki usługom dostępnym online, można zarejestrować działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić?

Dowiedz się więcej!

By założyć firmę online, musisz złożyć wniosek na stronie CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Mogą to zrobić osoby pełnoletnie, które posiadają PESEL i  ważny dowód osobisty, profil zaufany w banku oraz polski adres zamieszkania. Cudzoziemcy muszą również posiadać numer PESEL, kartę pobytu, decyzję o jej przyznaniu oraz ważny paszport. Taki wniosek można złożyć za pośrednictwem strony biznes.gov.pl. Po wejściu na stronę należy wybrać opcję “zarejestruj działalność gospodarczą” i zalogować się lub założyć profil. Jest to kwalifikowany sposób uwierzytelnienia, który potwierdza tożsamość osoby składającej wniosek. Po zalogowaniu przyszły przedsiębiorca zostanie skierowany do formularza, zawierającego wszystkie niezbędne dane. Wymagane są tutaj między innymi: nazwa firmy, data rozpoczęcia działalności, dane kontaktowe, kod PKD, forma opodatkowania, częstotliwość opłacania  zaliczek na podatek dochodowy.

!Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać ze wsparcia doświadczonego biura, takiego jak ADFK.

To gwarancja, że Twoja firma zostanie założona poprawnie, a Ty będziesz mógł cieszyć się przyszłymi zyskami  

Księgowość to szczególnie ważny punkt, gdyż znajomość przepisów podatkowych jest fundamentem bezpieczeństwa i rozwoju firmy. Warto pamiętać, iż to właśnie dział księgowy jako pierwszy jest w stanie wskazać wyniki finansowe, jakie koszty można mieć w przypadku danej działalności, jaka opcja opodatkowania będzie najkorzystniejsza. 

Założenie działalności gospodarczej online wymaga więc wcześniejszego znalezienia odpowiedniego biura rachunkowego.

Co dalej?

Przygotowany wniosek do CEIDG należy odpowiednio zatwierdzić. Potrzebny jest do tego podpis elektroniczny w dowolnej jego formie, czyli kwalifikowany, certyfikowany lub zaufany. 

Zakładając firmę online, należy złożyć także oświadczenie o formie opłacania podatku dochodowego. Oprócz tego możliwe jest wypełnienie i dołączenie zgłoszenia rejestracyjnego do VAT i do ZUS.

Działania, tj. złożenie wniosku do CEIDG oraz inne kroki z tym związane musisz wykonać, zanim rozpoczniesz funkcjonowanie Twojej działalności gospodarczej. 

Trudności i kłopoty w samodzielnym zakładaniu firmy online

Założenie firmy przez Internet to proces, który możesz przejść samodzielnie. Niesie to jednak za sobą ryzyko popełnienia licznych błędów. Te zaś spowolnią cały proces i oddalą rzeczywisty start Twojej działalności. Wśród najczęstszych błędów są m.in.:

niepoprawne wypełnienie wniosku do CEIDG,

  • podanie niepełnych lub nieprawidłowych informacji,
  • nieodpowiednie rozliczenie podatkowe, lub forma opodatkowania,
  • błędy w  drukach zgłoszeniowych do VAT i ZUS 

Po samym złożeniu wniosku często występują też takie błędy, jak np. brak rejestracji w ZUS, czy nieznajomość prawa podatkowego, co w konsekwencji może prowadzić do problemów prawnych.

By tego uniknąć, warto skorzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań, które zapewnią bezpieczne i sprawne funkcjonowanie firmy w przyszłości. Najlepszym wyborem jest zwrócenie się o pomoc do specjalisty, czyli skutecznego biura rachunkowego, które posiada w swojej ofercie zakładanie firmy drogą elektroniczną.

Otwarcie firmy krok po kroku znajdziesz np. tutaj: https://adfk.pl/zalozenie-firmy/
 
Wciąż zastanawiasz się, jak założyć działalność gospodarczą przez Internet? Już nie musisz! My zrobimy to za Ciebie.

 

.
Previous Post
Newer Post